wtorek, 24 maja 2016

Konkurs Wydawnictwa Znak - "Nadzieje i marzenia" Magdalena Kordel

Zbliża się lato. Zdecydowanie moja ulubiona pora roku. Czas błogiego lenistwa, nieśpiesznych spacerów, długich wieczorów. To także idealny czas na czytanie. Latem pochłaniam ich najwięcej! Chłopcy bawią się beztrosko na powietrzu, pies biega radośnie i co rusz zaczepia mnie swoim mokrym nosem, a ja na leżaku, w hamaku, czy na kocu oddaję się bez wyrzutów lekturze. 

Jeżeli szukacie lekkiej, kobiecej powieści, idealnej na wakacyjne wieczory, to mam dziś dla was konkurs, w którym do wygrania jest najnowsza książka Magdaleny Kordel "Nadzieje i marzenia" Wydawnictwa Znak. Premiera książki 1 czerwca, ale już dziś dostępna jest w sprzedaży w księgarni znak.com.pl, gdzie na hasło KORDEL otrzymacie rabat 33% na wszystkie tytuły autorki z serii "Malownicze" i aż 60% na serię "Uroczysko"!


recenzje książek, Kordel, konkurs, ArtMagda.


Zasady konkursu:
- do wygrania są 2 egzemplarze najnowszej książki Magdaleny Kordel "Nadzieje i marzenia", po jednym na blogu i na Fanpagu ArtMagda,
- każdy może brać udział jednocześnie w oby dwóch miejscach, zwiększając tym samym swoje szanse na wygraną, 
- biorąc udział w konkursie na blogu wystarczy w komentarzu pod tym postem odpowiedzieć na pytanie konkursowe: Jaka jest Twoja recepta na spełnianie marzeń? 
- konkurs trwa od 24 do 31 maja 2016,
- wyniki konkursu zostaną ogłoszone 1 czerwca br.,
- nagrodę otrzyma 2 autorów najciekawszych odpowiedzi, jednej z bloga, drugiej z fanpage,
- sponsorem nagród jest Wydawnictwo Znak

Zapraszam do wspólnej zabawy!
ArtMagda

18 komentarzy:

 1. Moja recepta na spełnienie marzeń to lubić siebie, kochać życie i nie bac się nowych wyzwań. ;-)

  www.rysiacelebryt.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest zdecydowanie bardzo dobra recepta! dziękuje za udział w konkursie, pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Moje marzenia są właśnie w trakcie spełniania. Jak dobrze pójdzie, to tegoroczne lato będzie bardzo pracowite, ale we własnym ogrodzie :) Aż boję się o tym pisać, żeby nie okazało się, że wszystko zaraz pryśnie. Niech się spełni!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. trzymam zatem mocno kciuki, niech się spełni! i gratuluje odwagi w spełnianiu marzeń :) Dziękuję za udział w konkursie, pozdrawiam!

   Usuń
 3. Recepta na spełnianie marzeń? Ciężka praca, wytrwałość i uśmiech na ustach każdego dnia mimo przeciwności. Dla mnie lato zapowiada się pracowicie, ale i twórczo. To właśnie efekt moich kilkumiesięcznych starań mimo wielu wątpliwości. Jestem tak podekscytowana!!! :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie ma chyba nic piękniejszego, niż realizacja marzeń :) bravo, gratuluje! i dziękuję za udział w konkursie :)

   Usuń
 4. Receptą na spełnienie marzeń jest wytrwałość i odwaga. Nie każdy ma bowiem w sobie tyle samozaparcia, aby walczyć o swoje! Marzenia oczywiście ma każdy, ale wiele osób pozostawia je w głowie jako jedynie piękne wyobrażenie. Ja zaś do swoich marzeń dążę - powolutku, malutkimi kroczkami... Już wiem, że wkrótce się uda! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, odwaga jest bardzo ważna! a nawet mały krok do przodu jest lepszy niż stanie w miejscu :) życzę zatem wytrwałości i konsekwencji w spełnianiu swoich marzeń! i dziękuję za udział w konkursie, pozdrawiam :)

   Usuń
 5. Przede wszystkim bardzo dążyć do spełnienia tych marzeń! :D Nie poddawać się i wierzyć, że wszystko czego chcemy spełni się! U mnie to działa! :)

  http://kingakosciak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wiara to doskonała recepta, zgadzam się! dziękuję za udział w konkursie i pozdrawiam :)

   Usuń
 6. Hmm trudne pytanie, bo marzeń jest wiele, a czasami motywacji brakuje. Wydaję mi się, że moim tajemniczym sposobem na realizacje swoich marzeń są ludzie jakimi się otaczam i jacy zatrzymują się na mojej drodze:) To oni ślą słowa otuchy, determinują do działania, pozwalają na chwilę wytchnienia kiedy nic nie idzie dobrze. Dzięki bliskim i tym całkiem nieznajomym osobom realizuje takie marzenia, które jeszcze długo musiałabym odkładać na później:) Każdemu życzę takich ludzi jak najwięcej:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dobry pkt widzenia, faktycznie wpływ/pomoc/motywacja dobrych ludzi jest bardzo ważna w spełnianiu marzeń. Dziękuję za udział w konkursie i pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 7. Jaka jest Twoja recepta na spełnianie marzeń?
  Mówi się że wiara, że trzeba mocno chcieć,..tylko czy od samej wiary i chcenia się spełnią?
  Recepta na spełnienie marzeń jest jedna...DZIAŁANIE...
  Bo jak wiadomo, marzenia się nie spełniają...Marzenia się SPEŁNIA.
  Więc nie ma to jak: poczuć je w sercu-( bo tu jest moc), wypisać marzenia na kartce można i wyrysować ( jeden obraz watr jest więcej niż tysiąc słów) i wreszcie zakasać rękawy DZIAŁAĆ!
  Serdeczności zostawiam, Ewa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje Ewa za udział w konkursie :) Zgadzam się w 10% - tylko my mamy moc sprawczą, by spełniać własne marzenia :)

   Usuń
 8. 1.Zastanowić się czego naprawdę pragniemy.
  2. Podzielić swoje marzenia na marzenia długoterminowe i krótkoterminowe. Będzie to istotne dlatego, że marzenia z długą datą realizacji nie spełnimy ot tak. W marzeniach długoterminowych trzeba ustalać sobie cele pośrednie, które będą drogowskazem wskazującym jak bardzo zbliżyliśmy się do spełnienia wyznaczonego marzenia.
  3. Napisać marzenie na kartce a następnie powiesić kartkę w widocznym miejscu tak by codziennie przypominała nam o tym, że mamy dążyć do określonego celu.
  4. Uwierzyć, że zasługujemy na osiągnięcie celu.
  Tylko osoba, która bardzo wierzy, że spełni swoje marzenia może je rzeczywiście zrealizować.
  5. Działać.
  6. Pamiętać, że nie ma rzeczy niemożliwych.
  7. Nigdy się nie poddawać!

  Sonia D.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetna wyczerpująca odpowiedz! Dzieki za udział w konkursie :)

   Usuń
 9. Zamiast standardowej odpowiedzi mam taką oto opowiastkę. Pozdrawiam:)

  -Moja recepta na spełnienie marzeń?- powtórzyła pytanie, jakby wypowiedzenie tych kilku słów na głos miało naprowadzić ją na właściwą odpowiedź.
  Mężczyzna w szarym garniturze nerwowo stukał palcami o blat biurka. Ewidentnie zależało mu na czasie. Przeprowadził pewnie setki takich samych rozmów. Widział ludzi kurczowo trzymających się swoich ról i czekał aż kurtyna opadnie, a rozmówca zdradzi jakąś cechę charakteru, która okaże się na tyle rażąca, żeby nie można było go zatrudnić w firmie. Chrząknął wyraźnie zniecierpliwiony, ale dziewczyna nadal zwlekała z udzieleniem odpowiedzi. Myślami od dawna była gdzieś indziej. Na początku szło jej nawet dobrze. Używała krótkich, zwięzłych zdań, a komisja składająca się z trzech osób tylko nieznacznie kiwała głowami, nie zdradzając w żadnym momencie co tak naprawdę sądzą.
  Naprzeciwko niej siedziała kobieta w szarej, flanelowej koszuli z czerwoną apaszką.Przez większość rozmowy miała obojętny wyraz twarzy. Czasem tylko dopytywała się o bardziej interesujące tematy z życia osobistego dziewczyny, a wtedy jej twarz stawała się pogodna, jakby miała być to swoista gra mająca na celu wyciągnięcie z odpytywanej jak najskrytszych tajemnic. Z kolei zupełnie po lewej stronie siedział lekko otyły mężczyzna. Niemal cały czas wpatrywał się w leżącą przed nim kartkę, ani razu nie patrząc dziewczynie w oczy.
  „Czy tak chcę żeby wyglądało moje życie?”-pomyślała i jakąś bańka mydlana oddzielająca ją od rzeczywistości nagle pękała.
  Znowu jest małym dzieckiem, którego jedynym pragnieniem jest zadowolić wszystkich w około, tylko nie siebie. Jaka czeka ją przyszłość, jeżeli zostanie w tym pokoju, na tym krześle? W najlepszym wypadku dostanie tę pracę, będzie zarabiać wystarczająco dużo pieniędzy, żeby przeżyć, ale czy będzie szczęśliwa?
  - Żeby być spełniać marzenia trzeba być gotowym wziąć odpowiedzialność za swoje decyzje.
  Wstała z krzesła, a jakiś nieznany jej wcześniej ciężar spadł głucho na podłogę. Podeszła w stronę drzwi i poczuła, że jej kroki są lekkie i swobodne jak nigdy dotąd.
  -Dlaczego pani wychodzi? Jeszcze nie odpowiedziała pani na wszystkie nasze pytania.
  -Wiem, ale właśnie zdałam sobie sprawę, że prawdziwą receptą na spełnienie marzeń jest podążać za własnym sercem i to właśnie robię- uśmiechnęła się i zamknęła za sobą drzwi pokoju bez okien, gdzie nigdy nie docierało żadne światło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardzo oryginalny sposób na odpowiedzenie na pytane konkursowe :) dziękuję za udział w zabawie i pozdrawiam :)

   Usuń

Pisanie jest zawsze dialogiem. Czasami z sobą samym, ale częściej z czytelnikiem. Pisząc publicznie czekam na Twoją odpowiedź. Porozmawiamy?