o mnie

ArtMagda | Magdalena Matraszek
mail: magdalena.matraszek@op.pl 

Mam na imię Magda, mam 37 lat. Od zawsze kocham książki, ich zapach, szelest stron i moc tworzenia nieskończonej ilości światów prawdopodobnych, równoległych, osiągalnych ledwie na wyciągnięcie dłoni. Lektura jest dla mnie punktem wyjścia do szerszej rozmowy, ma skłaniać do refleksji. Lubię prozę, która dotyka ważnych tematów jak: kondycja człowieka we współczesnym świecie, niuanse relacji międzyludzkich, pytania o sens istnienia, pragnienia, tęsknoty, emocje które nami rządzą. 

Z wykształcenia jestem tłumaczem i lektorem języka francuskiego. W 2005 obroniłam tytuł Magistra na Wydziale Filologii Romańskiej, pisząc pracę o obecności współczesnej literatury francuskiej na rynku polskim w 2004 roku. Uczestniczyłam także w 2-letnich studiach doktoranckich z literaturoznawstwa. 

Ukończyłam kurs kreatywnego pisania Powieściologia, prowadzony przez absolwentkę i wykładowcę tego kierunku na Uniwersytecie w Kent w Anglii Katarzynę Szyszko oraz kurs kreatywnego pisania Perypetie u redaktor Marii Kuli w Krakowie.

Obecnie współpracuję z autorami, dla których przygotowuję analizę fragmentu, lub całości książki, edycję manuskryptów z uwagami redaktorskimi, merytoryczne recenzje oraz promocję tytułów w mediach społecznościowych. 

Piszę recenzje dla Wydawnictwa Literackiego, Muza, Znak i Czarna Owca.

 
Witaj, rozgość się wśród słów.

4 komentarze:

Pisanie jest zawsze dialogiem. Czasami z sobą samym, ale częściej z czytelnikiem. Pisząc publicznie czekam na Twoją odpowiedź. Porozmawiamy?