o mnie


Mam na imię Magda, mam 38 lat. Od zawsze kocham książki, ich zapach, szelest stron i moc tworzenia nieskończonej ilości światów prawdopodobnych, równoległych, osiągalnych ledwie na wyciągnięcie dłoni. 


Lektura jest dla mnie punktem wyjścia do szerszej rozmowy, ma skłaniać do refleksji. Lubię prozę, która dotyka ważnych tematów jak: kondycja człowieka we współczesnym świecie, niuanse relacji międzyludzkich, pytania o sens istnienia, pragnienia, tęsknoty, emocje które nami rządzą. 

Ukończyłam Filologię Romańską we Wrocławiu obroną pracy na temat "Recepcji francuskiej literatury popularnej w Polsce w 2004 roku". Następnie podjęłam studia doktoranckie z Literaturoznawstwa, specjalizacja współczesna literatura francuska. Ukończyłam kurs kreatywnego pisania Powieściologia, prowadzony przez absolwentkę i wykładowcę tego kierunku na Uniwersytecie w Kent w Anglii Katarzynę Szyszko oraz kurs kreatywnego pisania Perypetie u redaktor Marii Kuli w Krakowie.

Pierwszego bloga literackiego z recenzjami książek założyłam w 2005 roku, gdy polska blogsfera dopiero kiełkowała. Był to blox na platformie gazeta.pl. Po 10 latach wróciłam do blogowania i szybko nawiązałam współpracę z wiodącymi polskimi wydawnictwami. Piszę recenzje dla Wydawnictwa Literackiego, Muza, Znak i Czarna Owca, dla których piszę recenzje książek i organizuję konkursy dla czytelników. Prowadzę bloga oraz kanały w social mediach (LinkedIn, Facebook, Pinterest), gdzie propaguję czytelnictwo oraz zasady kreatywnego pisania w literaturze i publikacjach branżowych. Publikuję na największym w Polsce portalu książkowym lubimyczytac.pl. Na zlecenie wykonuję redakcję tekstów, analizy literackie, konsultacje edytorskie oraz promocję tytułów w mediach społecznościowych.


Prywatnie jestem mamą 2 chłopców; Tomka i Michała i to oni codziennie testują moją cierpliwość, kreatywność, zdolność szybkiego rozwiązywania konfliktów oraz dobrą organizacją czasu i przestrzeni. Uwielbiamy wspólnie spędzać czas; zimą gramy w planszówki i dużo pichcimy, latem jeździmy na rowerze, rolkach i chodzimy na spacery z psem. 

Witaj, rozgość się wśród słów.

4 komentarze:

Pisanie jest zawsze dialogiem. Czasami z sobą samym, ale częściej z czytelnikiem. Pisząc publicznie czekam na Twoją odpowiedź. Porozmawiamy?