o mnie

ArtMagda | Magdalena Matraszek
mail: magdalena.matraszek@op.pl
tel: 602.780.998. 


ArtMagda, Magdalena Matarszek
Mam na imię Magda, mam 36 lat. Od zawsze kocham książki, ich zapach, szelest stron i moc tworzenia nieskończonej ilości światów prawdopodobnych, równoległych, osiągalnych ledwie na wyciągnięcie dłoni. Lektura jest dla mnie punktem wyjścia do szerszej rozmowy, ma skłaniać do refleksji. Lubię prozę, która dotyka ważnych tematów jak: kondycja człowieka we współczesnym świecie, niuanse relacji międzyludzkich, pytania o sens istnienia, pragnienia, tęsknoty, emocje które nami rządzą. 

Z wykształcenia jestem tłumaczem języka francuskiego. W 2005 obroniłam tytuł Magistra na Wydziale Filologii Romańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, pisząc pracę o obecności współczesnej literatury francuskiej na rynku polskim w 2004 roku. Uczestniczyłam także w 2-letnich studiach doktoranckich na Uniwersytecie Opolskim z literaturoznawstwa. 

Ukończyłam kurs kreatywnego pisania Powieściologia, prowadzony przez absolwentkę i wykładowcę tego kierunku na Uniwersytecie w Kent w Anglii Katarzynę Szyszko oraz kurs pisania o podróżach Perypetie u redaktor Marii Kuli. 

Obecnie współpracuję z autorami, dla których przygotowuję szczegółową analizę fragmentu, lub całości książki, edycję manuskryptów, mocno merytoryczne recenzje oraz promocję tytułów w mediach społecznościowych. 

Piszę recenzje dla Wydawnictwa Literackiego, Muza i Znak.

Prywatnie jestem mamą dwóch chłopców: Tomka 8lat, Michałka 6lat i piszę właśnie swoją pierwszą powieść, której fragmenty znajdziesz w zakładce moje pisanie. Witaj, rozgość się. 


2 komentarze:

  1. Bardzo ładne te albumy. :) Pozdrowienia.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki! cieszę się, że ci się podobają :)

      Usuń

Pisanie jest zawsze dialogiem. Czasami z sobą samym, ale częściej z czytelnikiem. Pisząc publicznie czekam na Twoją odpowiedź. Porozmawiamy?