sobota, 12 grudnia 2015

Czy Twoje dziecko czyta?

Myśl na sobotni poranek: "Dziecko, które czyta - stanie się dorosłym, który myśli." Wczorajszy wieczór spędziłam w księgarniach internetowych w poszukiwaniu ciekawych pomysłów na prezenty świąteczne dla mojego Tomka i Michałka. Wymarzone zabawki, spisane w liście do Świętego Mikołaja, dostali już 6 grudnia. Teraz pora na prezenty pod choinkę, które u nas to my-rodzice wybieramy. Dobra książka nigdy jeszcze ich nie rozczarowała, a mi dała satysfakcję kupowania mądrych prezentów :) 


A czy Wy kupujecie książki swoim dzieciom na prezenty świąteczne, na urodziny, czy inne okazje? Macie jakieś sprawdzone tytuły, które zawsze sprawiają dużo radości? U nas aktualnie rządzą serie detektywistyczne, Tomek się w nich zaczytuje, a i ja z chęcią słucham kolejnych przygód dwójki sympatycznych bohaterów. Młodszy Michaś polubił bardzo książeczki ćwiczące poprawną wymowę z zabawną Muchą Fefe w roli głównej.  

Miłego dnia i udanego weekendu Wam życzę, za oknem dużo słońca, to będzie z pewnością piękny grudniowy dzień! Macie w planach jakieś książki na dzisiaj? U mnie na stoliku czeka kilka tytułów. Sobotni wieczór zapowiada się więc idealnie: książka, cisza, kocyk i dobra herbata w dłoni...

Pozdrawiam, ArtMagda.

4 komentarze:

 1. Mój czterolatek bardzo lubi seriee o słoniu Elmerze. No i to co wierszowane rymowane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moj Michaś ma 5lat i nadal lubi Elmera:) zbieramy kolekcje w domu i wypożyczony kolejne części w bibliotece. Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Madziu, ja trochę z innej beczki, chociaż właściwie częściowo z odpowiedzią na zadane pytanie :) Od piątku też buszowałam po wirtualnych półkach, zakupy już zrobione. Dla siebie kupiłam m.in wydanie baśni Braci Grimm, ale napisane dla dorosłych, tzn. najbardziej wierne pierwszemu wydaniu, pozbawione cenzury dla dzieci. Sama jestem ciekawa, jak będą się miały do tego, co czytałam kiedyś, dawno temu. Z książkami masz rację - to jeden z piękniejszych prezentów. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetny pomysł na prezent Madziu! I ja również zrobiłam sama sobie prezenty książkowe pod choinkę :)

   Usuń

Pisanie jest zawsze dialogiem. Czasami z sobą samym, ale częściej z czytelnikiem. Pisząc publicznie czekam na Twoją odpowiedź. Porozmawiamy?