czwartek, 12 maja 2016

Napisać książkę

To siedziało we mnie od zawsze. Czasami pod ciężarem codzienności cichło i się kuliło, jakby nie chciało przeszkadzać. Ale zawsze wracało, gdy tylko dostrzegało dogodne warunki, cień szansy, że zabiorę się za nie w końcu poważnie i odpowiedzialnie. Teraz rozpanoszyło się na dobre. Teraz z miną cwaniaka wita mnie co rano, spogląda przez ramię i szepcze do ucha "pisz dalej, pisz dalej..." 


Wiecie już o czym mowa? O pragnieniu pisania. Czasem irracjonalnym, czasem pojawiającym się w najmniej dogodnych okolicznościach, ale zawsze tak nachalnym, że nie sposób mu się oprzeć. 

Wracam więc do pisania, miłego dnia! ArtMagda. 
Emotikon smileO pragnieniu pisania. Czasem irracjonalnym, czasem pojawiającym się w najmniej dogodnych okolicznościach, ale zawsze tak nachalnym, że nie sposób mu się oprzeć.O pragnieniu pisania. Czasem irracjonalnym, czasem pojawiającym się w najmniej dogodnych okolicznościach, ale zawsze tak nachalnym, że nie sposób mu się oprzeć.Wracam więc do pisania, miłego dnia! ArtMagda. Emotikon smile
Emotikon kiss

30 komentarzy:

 1. Trzymam kciuki i wierzę głęboko w powodzenie przedsięwzięcia!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zatem życzę natchnienia, cierpliwości i - co najważniejsze - systematyczności!
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Powodzenia w pisaniu! Ja też w liceum pisałam powieść, ale w koncu padł mi dysk w komputerze i wszystko przepadło. Do tej pory z sentymentu trzymam ten padnięty dysk twardy zachomikowany w szafie i dyskietkę, której żaden komputer odczytać juz nie chce. A wrócić do tematu jakoś mi ciężko...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Utracić zawartość kompa byłoby najgorszym co moze się przytrafic pisarzowi! Współczuję. Nawet jezeli to były zepuiski z czasów szkoły to i tak szkoda.
   Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny :)

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Wiola, dziękuję za motywację :) Na blogu znajdziesz kilka fragmentów mojej książki otagowanych "mój Paryż". Jeżeli znajdziesz czas i ochotę, to zapraszam do lektury. Wszelkie uwagi mile widziane, cenię sobie Twoje zdanie.
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 5. Ooooo w takim razie czekam na efekty! Mam nadzieję, że już niedługo zobaczę Twoją książkę na półce w księgarni :) Powodzenia! Życze dużo wytrwałości i siły bo wbrew pozorom, to wcale nie jest łatwe zadanie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, nie jest to łatwe zadanie, ale ja lubię trudne, wymagające, długoterminowe wyzwania :) Tę opowieść noszę w sobie od 12 lat, najwyższa pora pozwolić żyć jej własnym życiem :) Pojedyncze fragmenty znajdziesz tutaj: http://subiektywnieoliteraturze.blogspot.com/search/label/m%C3%B3j%20Pary%C5%BC (wpisy na blogu otagowane "mój Paryż). Zapraszam do lektury i nie ukrywam, wszelkie uwagi mile widziane :) Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny!

   Usuń
 6. Powodzenia! Też tak, mam stąd pomysł na bloga, a książka powoli od paru miesięcy powstaje w ciszy :p Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za odwiedziny :) w takim razie i Tobie kibicuje w powstawaniu Twojej książki :)

   Usuń
 7. To, co w nas najważniejsze zawsze wypłynie na wierzch, choćby nie wiadomo ile lat tłumione. Powodzenia! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sama prawda :) dziękuję za odwiedziny i komentarz!

   Usuń
 8. Pisz, pisz i się nie poddawaj tym bardziej, że jest to Twoje marzenie i cel, a one niespełnione dręczą nas po nocach! Powodzenia :)))

  OdpowiedzUsuń
 9. Powodzenia, spełniaj się w tym co kochasz! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. od dziecka chciałam napisać książkę. pisałam opowiadania, jako kilkulatka napisałam nawet w wordzie... podręcznik do szkoły (oczywiście nie uzyskał akceptacji MEN ;)), teraz piszę bloga i artykuły. myśl o książce cały czas dojrzewa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to marzenie, które w nas kiełkuje warto pielęgnować, pozwalać mu nabierać sił, a gdy będziemy gotowi - pozwolić mu rozkwitnąć pełna paletą kolorów :) Pozdrawiam i bardzo dziękuję za komentarz!

   Usuń
 11. Trzymam kciuki i życzę powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 12. Też myślę żeby wydać moją pisaninę w postaci książki z rozpisani.pl, od czasu do czasu czuję taką potrzebę :)
  Życzę powodzenia i sukcesów. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba słuchać swojej intuicji. Jeżeli podpowiada Ci ze wydanie książki to wazna dla Ciebie sprawa to lekceważ tego głosu :) pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny.

   Usuń

Pisanie jest zawsze dialogiem. Czasami z sobą samym, ale częściej z czytelnikiem. Pisząc publicznie czekam na Twoją odpowiedź. Porozmawiamy?